3 yaşındaki çocuk, ev baskınıyla gözaltına alındı!
Haber
04 Nisan 2022 - Pazartesi 09:12
 
3 yaşındaki çocuk, ev baskınıyla gözaltına alındı!
Hakkari ve Erzurum’da sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında 3 yaşındaki çocuğun da aralarında olduğu 9 kişi gözaltına alındı.
Gündem Haberi
3 yaşındaki çocuk, ev baskınıyla gözaltına alındı!

FERSUDE - Hakkari ve Erzurum’da sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında 3 yaşındaki çocuğun da aralarında olduğu 9 kişi gözaltına alındı. 
 
 
Hakkari ve Erzurum’da, sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında aralarında 3 yaşındaki çocuğun da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Hakkari merkeze bağlı Gazi Mahallesi’ne yapılan ev basınında Halil ve Zana İhtiyaroğlu ile birlikte gözaltına alınan Nur İhtiyaroğlu, 3 yaşındaki çocuğuyla emniyete götürüldü. Çukurca ilçesinde yapılan baskında ise, Şilan Dayan ve Havva Sevi adlı kadınların da gözaltına alındığı belirtildi.
 
 
Emniyete götürülen yurttaşların, hangi gerekçeyle gözaltına alındığı öğrenilemedi. 
 
 
Erzurum'da 3 gözaltı
 
 
Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında sabah yapılan baskılarda, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hınıs İlçe Eşbaşkanı Sadrettin Özkul, HDP’li eski meclis üyesi Perihan  Özer ve HDP Tekman İlçe Yöneticisi Polat Özkurt’un gözaltına alındığı aktarıldı. Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen HDP’lilerin, gözaltı gerekçesi öğrenilemedi. 
 
 
MA
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı